Q&A

Jak często występuje krwawienie z nosa?

Krwawienie z nosa jest jednym z najczęściej występujących krwawień. Szacuje się , że od 5 do 10 % populacji doświadcza krwawienia z nosa przynajmniej raz w roku.

Jak poważne może być krwawienie z nosa?

Krwawienie z nosa zwykle ustępuje samoistnie i na ogół zatrzymuje się po pewnym czasie, jednak należy traktować je poważnie.

Jeżeli krwawienie nie ustępuje po 30 min należy skonsultować się z lekarzem. Nosostop jest bezpiecznym i  skutecznym sposobem szybkiego zatrzymywania krwawienia.

Jakie są powody  krwawienia z nosa?

Może istnieć wiele przyczyn lokalnych, takich jak: obce przedmioty wewnątrz nosa, alergia, katar i przeziębienie, chemiczne czynniki drażniące, niektóre leki działające miejscowo, niska wilgotność powodująca nadmierne wysuszenie błony śluzowe nosa. Krwawienia z nosa mogą być również związane na przykład z polipami, nowotworami , nadciśnieniem lub malformacjami naczyniowymi. Jeśli obawiasz się co jest przyczyną krwawienia skonsultuj się z lekarzem.

Czy leki mogą powodować krwawienie z nosa?

Niektóre leki działające ogólnie (np. Antykoagulanty) mogą powodować krwawienia z nosa. Zwykle ostrzeżenie dla tego efektu znajduje się na ulotce  dla pacjenta znajdującej się wewnątrz opakowania leku.

Czy Nosostop jest bezpieczny w użyciu  ?

Wyrób medyczny Nosostop   jest bezpieczny w użyciu i można go stosować zarówno w przypadku gwałtownego  jak i lżejszego krwawienia. Działa w sposób naturalny, delikatnie naciskając na miejsce krwawienia.